Zeki Bir İnsan Olduğunuzu Kanıtlayan 8 Önemli İşaret!

Zeki Bir İnsan Olduğunuzu Kanıtlayan 8 Önemli İşaret!

Düşündüğünüzden daha zeki olduğunuzun bilimsel olarak kanıtlanmış 8 işareti...

Zeki insanlarla ilgili birçok doğru olduğunu düşündüğümüz yanlış inanış var- tembelliğe boyun eğmezler, muhteşem hafızaları vardır ve argo konuşmazlar... Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki yüksek IQ, beklenmedik alışkanlıklar ve garipliklerle bağdaştırılıyor. Bakalım bu 8 maddede siz kendinizden bir şeyler bulabilecek misiniz? Kim bilir, belki de içinizde bir dahi saklıyorsunuzdur!

1- Tembel olmaya meğillisinizdir
Yapılan bir araştırmaya göre ortalama zekaya sahip bireyler etkinlikten etkinliğe koşarlar; yüksek IQ'lu insanlar ise yoğun düşüncel
ere dalarlar ve daha az aktif olmaya meğillidir.

2- Ivır zıvırları unutursunuz
Harika bir hafıza en başından beri zeki olmanın bir işareti olarak görülmüştür ama yapılan son araştırmalar göstermektedir ki unutkanlık, yüksek zekaya işaret eder. Beynimiz küçük ayrıntıları iki nedenden dolayı unutur: Birincisi, bunları unutmak yeni olaylara adapte olmamıza yardımcı olur. İkincisi ise ufak şeylerden kurtulmak bildiklerinizi özetlemeye ve bütün resmi görmenize yardımcı olur. Beyninize önemsiz bir şeyi unuttuğu zaman bir daha kızmayın, belki de yeni fikirlere yer açıyordur.

3- Ara sıra küfredersiniz
Konuşmanızda argo kelimeler kullanmanın ille de düşük zeka göstergesi olmadığı ortaya çıkmıştır. Çoğu araştırma ara sıra küfür eden insanların daha geniş kelime haznesi olduğunu kanıtlamıştır -ki bu da yüksek IQ göstergesidir. Ama konuşmalarınızda tabii ki mantıklı olun çünkü fazla argo kullanımının iyi bir izlenim bırakacağını pek sanmıyoruz!

4- İnsanlara güvenirsiniz
Zeki insanların kimseye inanmadığı bilinmektedir ama bilim insanları, zeki bireylerin insanlara kolaylıkla güvendiğini kanıtlamıştır. Bu da muhtemelen hayatı daha iyi görmelerinden kaynaklanmaktadır. Araştırmacılar ayrıca diğer insanlara güvenen bireylerin metanetli olduğunu ve daha az sağlık problemi yaşadığını söylemektedir.

5- Kırmızı et sevmezsiniz
Anketler çok ilginç bir noktaya dikkat çekiyor: Yüksek IQ'lu insanlar tavuk-hindi etini, balık ve sebzeleri kırmızı ete tercih ediyor. Tabii yemek tercihlerinde aile, sağlık, din ve hatta yaşadığınız yer gibi değişik faktörlerin etkisinin büyük olduğunu unutmayın!

6- Fikir üretmekte iyisinizdir
Zeki insanların yeni şeyler ürettiği açıktır ancak işin aslı pek düşündüğünüz gibi olmayabilir. Yüksek IQ'lu insanlar alışılmadık çözümler üretebilir ama günlük hayatlarında bu alışılmadık fikirleri kullanamazlar.

7- Kedi sahibisinizdir
Bazı araştırmalara göre köpek sahibi kişiler daha aktif, dışa dönük ve kurallara itaat etmeye yatkınken; kedi sahipleri
daha sakin, daha hassas ve yüksek IQ'ya sahiptir. İkisinin de yararları vardır ama değişmeyen tek şey tüylü bir dost evinize getirdiği büyük sevgidir.

8- Az uyursunuz
Zeki insanlar geç saatlere kadar uyanık kalmaya meğillidirler ve çoğu zaman çok erken kalkıp işe ya da okula gittikleri için az uyurlar.

Kaynak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.