Evde Temizlik Yaparken Kullanabileceğiniz Doğal Bir Tarif! Üstelik Evin Dört Bir Yanını Ve..

Evde Temizlik Yaparken Kullanabileceğiniz Doğal Bir Tarif! Üstelik Evin Dört Bir Yanını Ve..

Temizlik yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında kullandığınız temizlik ürünleri olmalıdır. Bazı doğal olmayan kimyasal temizlik ürünleri sağlığınıza zarar verebilir. Sizlere doğal temizlik önerileri vereceğiz..

Eğer evde temizlik yaparken kimyasal ürünler kullanıyorsanız bundan vazgeçmelisiniz. O ürünler evinizi temizliyor olabilir ama vücudunuzu zehirliyor. Bu yüzden sizlere doğal temizlik ürünlerinden bahsedeceğiz.

Doğal Bir Öneri - Ev temizliğinde sirke nasıl kullanılır?


Eğer evde temizlik yapmak istiyorsanız sirke doğru bir seçenek. Yapmanız gereken Bir miktar sirke ve karbonatı bir kabın içinde karıştırmak ve takıları da bu karışıma koymak. Bir müddet bekledikten sonra güzelce yıkayıp kurulayınız. Sadece takılarınızı değil Beyaz sirke ile halınızda oluşan lekeleri de temizleyebilirsiniz.

Bir kaba ılık su, bulaşık deterjanı, beyaz sirke ve limon suyunu ekleyin. Sonrasında oluşturmuş olduğunuz bu karışımla halılarınızı silin. Halınızdaki en inatçı lekelerden biri olan çay veya kahve lekesi bile geçmiş olacaktır. 

Şaşırtıcı Ama Gerçek! Karbonat Ev temizliğinde Nasıl Kullanılır?

En az sirke kadar başarılı bir temizlik tavsiyemiz daha var. Oda karbonat..

Karbonatın Ev Temizliğinde Kullanımı

Mutfakta imdadınıza karbonat koşuyor. Yapmanız gereken çok basit. Mutfakta bulaşık yıkamaya giriştiyseniz Tabaklarınızı yıkarken yağların kolayca çıkmasını sağlamak için normalde kullandığınız deterjanın içine birkaç yemek kaşığı kadar karbonat ilave edin.

Peki Bunu Neden Yapacağım?

Bunun nedenini şu şekilde açıklayabiliyoruz. Yağ tabakası veya yiyecek kalıntısı çok sertse içinde deterjan ve karbonat bulunan suda biraz bekletip sonrasında yıkarsanız tabağınıza veya tavanıza hatta tencerenize bulaşmış lekeler çıkacak mutfak araç ve gereçleriniz pırıl pırıl olacaktır.

Bu yüzden Gerek Sirke gerekse Karbonat Ev temizliğinde Kullanabileceğiniz iki harika karışımdan biridir.

Evde Doğal Oda Spreyi Nasıl Yapılır?

Mutfak Sırlarını verdik. Şimdi Sizlere Doğal Oda Kokusu Nasıl Yapılır tarifini vereceğiz. 
İlk olarak boş Sprey şişesinin içine suyu doldurun.


Ardından Suyun üzerine karbonatı ilave edin ve şişeyi güzelce karıştırın. Bir süre çalkalayın.


Tüm bu işlemlerin ardından suyun içine aldığınız aromatik yağdan 10 – 15 damla damlatın. Hepsi bu kadar işte doğal oda spreyiniz hazır.


Hazırlamış olduğunuz bu spreyi İstediğiniz zaman sıkarak evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz..

Öneriler Hoşunuza gittiyse arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin!

En Yeniler