Çiçekte Yer alan gençlik Tozunu daha önce duydunuz mu! Şaşırtan sır

Çiçekte Yer alan gençlik Tozunu daha önce duydunuz mu! Şaşırtan sır

Şifalı bitkilerin tohumları, kökleri, yaprakları çok değerli… Fakat yaşamsal enerjiyi artırmada, güç, gençlik kazanmada, sağlığın ve cildin onarımında, hastalıkların önlenmesinde kullanılacak en mükemmel fakat az bilinen kısmının neresi olduğunu biliyor musunuz?

Dinç kalayım, fiziksel güzelliğim olsun, hastalanmayayım. Bu 3 dilek, herkesin temel isteği. Fiziki olarak genç olmak, en korkulan hastalık kavramından uzak kalmak için size bitkisel bir yoldan söz edeceğim: Türkiye'nin ilk herbalisti olan babamın yanında yıllarca poleni araştırdım. Bu konuda bir çok yazı hazırladım. Bitkilerin en küçük parçası ama en önemli özelliği hakkındaki bilgileri dikkatle okumanızı öneriyorum. Bir çiçeğin gözle bile zor görülen tozu olan polen, yıllarca genç ve sağlıklı olarak yaşamanız için Tanrı'nın en büyük lütfu olarak doğada saklı bir hazinedir.

Sağlığın, güzelliğin şifresi

Tabiatın en üstün besinleri işte bu minicik tozda saklı. Bitki hayatının sırrını taşıyan bu sarı tozu, arılar bal yapmak için binlerce çiçekten elde ediyor. Çok büyük yaşam değeri olan polende, insan bedeninin ihtiyacı için her şey mevcut. Tarihte kanıtları var. Vikingler savaşa giderken polen yerler ve ortalama 100 yıl ömür geçirirlerdi. Siz de, 60 yaşında kadar çok sağlıklı, daha sonraki yaşlarda ise daha dinç yaşamak istiyorsanız poleni derhal alınacaklar listenize ekleyin. 

Hücre tazeleyici

Enerji üreten, dinçlik kazandıran polen, ileri yaşlarda da çok faydalıdır. Yaşlı insanlarınıza yedirin. En çok yakındığı sorunlardan kurtarır. Hücre tazeleyici ve uyarıcı polen, hastalıkları önlemede büyük ölçüde yardımcıdır.

Yapısında sayısız cevher taşır. 22 çeşit aminoasit, yani doğadaki tüm aminoasitler içeriğinde yer alır. Ayrıca bütün vitaminler, hormonlar, yağlar, doğal şekerler ve minerallerle dolu olduğu için bitkilerin en önemli organı olduğunun altını tekrar çizmek istiyorum.

Cilde hayat veriyor

Hiçbir cilt sorunu olmadan yaşamak, canlı, sağlıklı, parlak, renkli bir ten kazanmak isteyen kadınlar, polen yiyerek cilt hücrelerini besleyebilirler. Bir kahve kaşığı poleni ve taze yumurta sarısıyla karıştırın. Bu karışımı masajla yüzünüze sürün, ışıltı ve güzellik elde edin.

Zihin yorgunluğunun ve aşırı sinirliliğin çok görüldügü bir iş veya ev ortamınız varsa, damar tıkanıklığından korkuyorsanız deva yine bu süper çiçek tozlarında.

Zekayı arttırıyor

Canlı bir besindir. Beyniniz ve vücudunuz yorgunsa hemen polen tüketin. Canlılık ve yaşama neşesi elde edin. Büyüme faktörleri taşıyan bu tozu çocuklarınıza yedirerek hızlı gelişmesini sağlayın. Okula giden çocuklarınızı ondan mahrum etmeyin. Çünkü polen zekayı arttırır.

İnsan sağlığı açısından çok önemli maddeler barındıran polenle ilgili anlatacaklarım daha bitmedi:

- Gerginliği ortadan kaldırır, rahatlatır.

- Kuvvet şurubu gibi etki yapar. Hastalıktan yeni çıkanların kısa sürede eski enerjisine geri dörmesini sağlar.

-Düşünme yeteneği kazandırır.

-Görme gücünü artırır.

-Solunum yolu hastalıklarının genel ve çok görülen nedeni üşütmektir. Solunum rahatsızlıklarını süratle iyileştirir polen. Akciğeri dezenfekte eder, balgam söktürür, mikrop öldürür.

-Polende en çok B grubu vitaminler vardır. Bu vitaminler saç,cilt, sinirsel rahatsızlıklarda ve kansızlıkta çok faydalıdır. Unutkanlığa da iyi gelir.

-Yemeklerden önce alındığı zaman iştah kapatırken yemeğin ortasında alındığında ise iştah açar. Tokluk hissi veren polen, diyet sırasında yitirilen gücü takviye eder. Yağların erimesini çabuklaştırır.

Çocuğu olmayan kadınlar kullanmalı

Polen, kısırlık problemi olan kadınların yumurtalarını ve erkeklerin spermlerini güçlendirir. Kaliteli bir polenle birlikte yumurta üretimi harekete geçer. Bu arada cinsel gücü artıran yegane doğal gıdalardan biridir.

Gençler mutlaka tüketmeli

Fast-food alışkanlıkları ve bilgisayar başındaki hareketsiz yaşam genç kız ve erkeklerin gelişimini yavaşlatıyor. Zekalarını çalıştırabilme kapasitelerinin en yüksek olduğu bu dönemde gerekli olan her şeyi polen sağlar. Polenle beslenen gençler, kullanmayan akranlarından, başarı olarak daha ileride olurlar.

Şimdi tam zamanı

1,5 yaşından itibaren arı ürünlerine alerjisi olmayan herkes poleni kullanabilir. Polen doğrudan çiğneyerek de yenebilir ya da sıcak olmayan her türlü yüyecek içecekle de karıştırılıp tüketilebilir. Çocuklar günde 1 cay kaşığı, yetişkinlerin günde 1 tatlı kaşığı yemesi yeterlidir. Günde 3 tatlı kaşığına kadar kullanılabilir. Cam kavanozda kapağı kapalı şekilde buzdolabında saklanması iyi olur.

Gerçek, katkısız poleni bulun

Bu günlerde arıların kovanlardan polen toplama zamanı. Siz, en iyi, en saf poleni kullanırsanız eğer faydasını görürsünüz. Hilelerin çok yaşanrdığı günümüzde her polen kaliteli değil maalesef. Doğru yerden bilgi almanız lazım . Öncelikle çok farklı, çok çeşitli, sayıca fazla çiçeklerin bulunduğu yörelerdeki kovanlardan toplanan polenin faydası yüksektir. Bir de, havada uçuşan, alerji yapan polen değildir söz ettiğimiz.. Arıların getirdiği polenlerin kovanlardan toplanıp granür haline getirilmesiyle elde edilen tozlardır yazımda size anlattığım. Poleni sadece herbalistler değil, bilim adamları da araştıyor. Onların makalelerinde dikkati çeken genel bir ifade vardır: "İnsanlık burnunun dibinde bulunan bu harika doğal ilacı şimdiye kadar hiç farketmeden yaşamış" derler. Çok doğru!

Besinlerin kraliçesi olduğu maalesef çok bilinmeyen bu doğal tozdan mutlaka faydalanmanız gerekir. 

 
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.