Sağlık Çalışanlarının Hak Kayıplarıyla İlgili Kritik Açıklama! Mahkemeye taşınır

Sağlık Çalışanlarının Hak Kayıplarıyla İlgili Kritik Açıklama! Mahkemeye taşınır

Bilim Kurulu üyesi Prof. Okyay Sağlık Çalışanlarının Hak kayıplarıyla ilgili açıklamalarda bulundu : Mahkemeye taşınabileceği yorumunu yaptı

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (Hasuder) Başkanı ve Bilim Kurulu üyesi Prof. Pınar Okyay, DW Türkçe'nin sorularını yanıtladı.

Sağlık Çalışanlarının Hak kayıplarıyla ilgili kritik bir yorumda bulundu:

Dw Türkçe Muhabirinin Sorduğu Soru ve cevap şu şekildeydi:

Covid-19’un sağlık çalışanları için meslek hastalığı veya iş kazası olarak kabulü isteniyor. Bir hekim olarak görüşünüz nedir ve bu konu Bilim Kurulu'nda gündeme geldi mi?

Uzun zamandır gündemimizde, çünkü biz hepimiz sağlık personeliyiz ve burada Türk Tabipleri Birliği’nin yaklaşımını doğal olarak benimsiyoruz ve meslek hastalığı olarak sayılmasını talep ediyoruz. Ne yazık ki hayatını kaybeden arkadaşlarımız var, hem hekim hem diğer sağlık personeli olarak. Onların durumunu düşünün, meslek hastalığı sayılmazsa başta aileleri olmak üzere çok ciddi hak kayıpları olacaktır.

Bildiğim kadarıyla Sağlık Bakanlığı hukuk müşavirliği çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Ama sayılsın ya da sayılmasın bireylerin başına bu geldiğinde doğal olarak mahkemelere başvuracaklarına ve bu konuda başka Yargıtay kararları, içtihatlarının çıkacağına inanıyorum. Kişisel görüşümü soruyorsanız tabii ki meslek hastalığı olarak sayılmalıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.