Sadece 1 Diş Sarımsağı Kulağınızda Yarım Saat Bekletmek o sorunu geçirir

Sadece 1 Diş Sarımsağı Kulağınızda Yarım Saat Bekletmek o sorunu geçirir

Sarımsağın Daha önce Duymadığınız Şaşırtıcı Etkisi - Mutlaka Bilgilenmenizde fayda var

Sarımsak Şifa Deposu bir yiyecek. Genel olarak ister yemek içerisinde isterseniz çiğ olarak tüketilebilen bu yiyecek oldukça güçlü bir ilaç özelliği taşıyor.

Sarımsak Kokusundan ötürü bir çok insan tarafından tercih edilmesede aslında çok büyük hata yapmaktalar.

Sırasıyla faydalarından söz edecek olursak Sarımsak : bakteri, maya, mantar, parazitler ve virüsler üzerinde antimikrobiyal Bir etkiye sahiptir. – Sarımsak öte yandan Kalp krizi ve ateroskleroz gibi kardiyovasküler sorunlara karşı bizi korumaktadır.

– Sarımsağın antimikrobiyal etkisi, yüksek tansiyon, felç ve kalp krizi gibi sorunların yaşanmasınıda engellemekte ve en aza indirmektedir.

Bu Şifa Deposu Sarımsağın Daha Önce duymadığınız şaşırtıcı etkileri ise bakın neler. Sizlerde sevdiklerinizle paylaşabilir onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz:

Kadın Sağlığı Açısından Çok Yararlı Japonya’da 41 bin kadın üzerinde 5 yıl süren bir araştırma yapıldı. Bu araştırmadan çıkan sonuçta haftada bir sarımsak tüketen kadın ile ayda bir sarımsak tüketen kadınlar arasındaki kolon kanseri riski farkının yüzde 35 olduğu gözlemlendi. 

Kuru sarımsak ekstresinde S-allil sistein, S-allil merkaptosistein, saponinler, uçucu yağlar, allin, allisin, ajoen, diallil trisülfür, sitral, geranoil, linalool, s-metil-1-sistein sülfoksitprotein, mineraller, vitaminler, lipitler, aminoasitler, prostaglandin A2 ve F1 , allinaz, peroksidazlar,mirosinaz bulunur. Ezilmiş çiğ sarımsak ise en fazla allisini içeriyor.

Mantara karşı Etkili Sarımsağın, hayvanlar üzerinde yapılan test sonucu vücutta oluşan 6 kanser türünün (göğüs, kolon, yemek borusu, prostat, cilt ve mide) ilerlemesini ve gelişmesini engellediği görüldü. Besin ve su kaynaklı patojenler, mantar gibi fungal enfeksiyonlar ve solunum enfeksiyonlarına karşı antimikrobiyal etkinlik gösterir. 

Tümörü Önler Kanserin önlenebilmesi için yapılan ilk araştırmanın sonucu 1957 yılında yayınlandı. Bu raporda sarımsaktan elde edilmiş olan alisin maddesi kanserli farelere enjekte edildi ve bu farelerin normalden 6 hafta daha uzun yaşadığı ortaya çıktı.

Halsizliği Gideriyor Sarımsağın kanserden korunmada, kanser tedavisinde, arteroskleroz, kardiyovasküler hastalıklar, dolaşım bozuklukları, yüksek kolestrol, hipertansiyon, mikrobik enfeksiyonlar, deri enfeksiyonlarında etkili olduğu görülmüştür. 

Mucize Formül : Sarımsağın antibiyotik etkisi olduğundan kulak enfeksiyonunuz varsa, bir ipe bağladığınız bir diş sarımsağı kulak dışına yerleştirip yarım saat bekleyin sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Bu harika bilgileri sevdiyseniz sizde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz:

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum